Dzień Treningu Aktywności Motorycznej

W dniu 03.03.2020r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Łasku odbył się Integracyjny Dzień Treningu Aktywności Motorycznej / MATP/ Olimpiad Specjalnych, w którym nasi uczniowie wzięli udział.

Głównym celem imprezy było umożliwienie osobom niepełnosprawnym możliwości wyrażania własnych przeżyć poprzez aktywność sportową oraz wdrażanie do zdrowego stylu życia. Zawody miały uroczystą oprawę, bowiem na początku odegrano hymn Olimpiad Specjalnych, wprowadzono flagę i wypowiedziano słowa przysięgi. Następnie uczestnicy przystąpili do udziału w konkurencjach, w których musieli wykazać się dobrą koordynacją wzrokowo- ruchową, precyzją ruchów, szybkością reakcji i skupieniem.

Podczas zmagań panowała miła atmosfera, podczas której można było obserwować emocje, radość i zaangażowanie uczestników turnieju.

Magdalena Sokołowska