Mikołajki w klasie IIIc

Dnia 05.12.2019r. W klasie III c odbyły się MIKOŁAJKI I WARSZTATY CERAMICZNE. Gościliśmy Panią Donatę Lesińską – artystkę ceramika, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki. Opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Dzieci samodzielnie wykonały różne figurki z gliny związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia.

Kolejną niespodzianką w tym dniu były odwiedziny Św. Mikołaja. Był to dobry znak, który świadczy o tym, że  dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt nie dostał rózgi.

Zapraszamy za rok....

Magdalena Sokołowska