Tydzień Edukacji Globalnej w klasach I-III

Dnia 25.11.2019r. W naszej szkole odbyło się podsumowanie działań związanych z TEG dla klas
I-III. Uczniowie zaprezentowali kraje Globalnego Południa. Na szkolnym patio pojawili się Indianie, Nepalczycy i Gwatemalczycy. Uczniowie kl. II c uświadomili znaczenie lasów dla życia na Ziemi. Kl. I a przekonała uczestników, że różnorodność jest cenna. Kl. III c zaprosiła kolegów i koleżanki w podróż do Kenii i zwróciła uwagę na odpowiedzialne podróżowanie. Dzieci dowiedziały się także jak przeżyć na pustyni Sahara dzięki uczniom kl. III a. A jak ważny jest dostęp do wody przedstawiła klasa III b. Uczniowie tej klasy zmotywowali uczniów do oszczędzania wody. Klasy I b i II d przygotowały gazetki, które przedstawiały informację o Mongolii i Paragwaju.

TEG uświadomił uczniom naszej szkoły jak ważna jest ochrona środowiska, poszukiwanie odnawialnych źródeł energii, dostęp do edukacji i oszczędzanie wody.

Przez cały TEG trwał konkurs. Na apelu zostały wręczone nagrody.

Laureaci konkursu:

I miejsce Wiktoria Kinasiewicz kl. II c

II miejsce Antos Zosia, Wiktoria Chrzanowska, Milena Jarczyńska kl. III b

III miejsce Iwo Janicki, Wizner Krzysztof, Wojciech Woźniak kl. III b.

Magdalena Sokołowska, Joanna Szymczak