Tydzień Edukacji Globalnej w klasie Ic.

W ramach obchodzonego w naszej szkole Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie klasy I c wspierani przez rodziców i nauczyciela zgromadzili różne materiały na temat Nepalu – państwa leżącego w Azji, w górach Himalajach. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o warunkach życia Nepalczyków, ich kulturze i edukacji.

Niezwykle interesujące dla dzieci było spotkanie z panią Marzeną Ogińską (ciocią jednej z uczennic), która uczestniczyła w wyprawie do Nepalu i podzieliła się  swoimi wrażeniami z podróży. Pani Marzena  przy dźwiękach nepalskiej muzyki zaprezentowała dzieciom osobiste zdjęcia z pobytu w Nepalu i niezwykle interesująco opowiedziała  o tym odległym kraju. Pokazała pierwszakom swój ekwipunek niezbędny do wyprawy w wysokie góry oraz poleciła książki o Nepalu.

Dzięki temu ciekawemu spotkaniu, wiedza pierwszaków na temat tego kraju jest jeszcze bogatsza.

Emilia Stępień