Wieczór poezji w bibliotece

W dniu 14 listopada 2019 r. o godz. 1800, jak co roku,  odbył się  w bibliotece szkolnej wieczór poezji, tym razem pt. „W deszczowym rytmie”. Gośćmi wieczoru byli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie dzieci. Wystąpiło 68 uczniów z klas I-VI.

Chociaż plucha, chociaż słota

I na drogach pełno błota,

my się tym nie przejmujemy,

bo w kaloszach wędrujemy.

Takimi słowami rozpoczęła wieczór prowadząca uroczystość uczennica klasy Vb Dorota Szubert. Dzieci recytowały wiersze                i śpiewały piosenki o deszczu i burzy. Jedna z uczennic kl.IIb Nadia Witusik zaprezentowała swój własny wiersz pt. „Na ulicy Kropelkowej”.

Pola Filarczyk z kl.Va uświetniła wieczór grą na skrzypcach,a Julia Bąk z tej samej klasy grą na kibordzie.

Na zakończenie pani dyrektor Aleksandra Wudarczyk podziękowała wszystkim dzieciom za występ oraz rodzicom za tak liczne przybycie.

Jolanta Harciarek