Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.Z tej okazji w budynku przy ul. Inki- Danuty Siedzikówny nauczyciele języków obcych zorganizowali quiz „Bitwa na języki”. Przedstawiciele wszystkich dziewięciu klas w trzyosobowych zespołach rozwiązywali zadania dotyczące znajomości flag narodowych, pochodzenia słów, czy też rozpoznawali niemieckie potrawy.

Zwycięzcami quizu zostali:

I miejsce kl. 8 b w składzie- Oliwia Langowska, Wiktoria Rusiecka, Adrian Kuźniak

II miejsce kl. 7 c w składzie- Adam Badziak, Adam Knul, Stanisław Rusiecki

III miejsce ex aeqo kl. 8a w składzie – Amelia Chwiałkowska, Amelia Dryjas, Weronika Borowska, kl. 7 a w składzie- Kacper Świegocki, Stanisław Grzybowski, Hubert Skłodowski oraz kl. 7 b w składzie- Patryk Witusik, Jakub Czapski, Wiktor Kubiak

Gratulujemy zwycięzcom, ale także przedstawicielom wszystkich pozostałych klas, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Krystyna Kozłowska

W budynku przy ul. Szkolnej klasy 4-6 wzięły udział w quizie wiedzy o krajach europejskich. Najlepiej poradzili sobie przedstawiciele klasy 5a, która zajęła 1 miejsce. Drugie miejsce należy do klasy 5c, natomiast brązowy medal przypadł klasie 4a.

Klasy młodsze 1-3 przygotowaly flagi oraz mapy. Korytarze szkolne zostały ozdobione plakatami przygotowanymi przez uczniów.

Konkurs na przebranie charakterystyczne dla danego kraju Europejskiego cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych.

Magdalena Uzarczyk