„Mój przyjaciel koń”

Taki tytuł nosił projekt czytelniczy  przygotowany przez bibliotekę  dla uczniów z grupy  wiekowej I-VI naszej szkoły.

Punktem wyjścia projektu była wystawa poświęcona koniom, w tym wystawa książek beletrystycznych i popularnonaukowych o koniach , będących w zbiorach naszej biblioteki. Podczas zwiedzania wystawy czytane  były  dzieciom wiersze i fragmenty powieści i opowiadań o koniach.

W gablotach można było również oglądać figurki koni przyniesione przez dzieci.

Klasy pierwsze, drugie, trzecie i czwarte były  kolejno zapraszane do biblioteki na spotkanie  z uczennicami klasy IV A –Julią Jarkowską i Blanką Bąk, miłośniczkami i pasjonatkami  koni, jeżdżącymi od wielu lat konno. Dziewczęta prezentowały sprzęt i akcesoria jeździeckie, strój jeździecki, opowiadały o koniach i  swoich przygodach z nimi.

Klasy piąte i szóste uczestniczyły  w spotkaniach z właścicielem szkółki  jeździeckiej  i instruktorem jazdy konnej „Stajni na górce”.

Na prezentację wystawy  i czytanie wierszy o koniach zaprosiliśmy również klasę 0 z naszej  szkoły oraz grupę  przedszkolną pięciolatków mających siedzibę w naszej szkole.

Jolanta Harciarek