AIESEC w „Koperniku”

W dniach 28.01.2019-08.02.2019 w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Kopernika w Łasku gościło trzech wolontariuszy w ramach wymiany studenckiej prowadzonej przez AIESEC. April z Chin, Rachim z Indii i Vita z Indonezji. Uczniowie wszystkich oddziałów uczestniczyli w anglojęzycznych zajęciach, podczas których oglądali prezentacje oraz filmy na temat rodzinnych krajów naszych gości oraz słuchali ich opowieści o klimacie, kulturze, religii i obyczajach. Studenci chętnie rozmawiali z uczniami o ich hobby, rodzinie, zwierzętach, zwyczajach nawet zapoznawali uczniów ze sztuką origami. Odpowiadali na wszystkie pytania. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić i wykorzystać swoje umiejętności w zakresie znajomości języka angielskiego.

Zaangażowanie dzieci i młodzieży z każdym dniem rosło – im bliżej poznawali wolontariuszy, tym chętniej z nimi rozmawiali, bawili się, spędzali przerwy, jedli obiady w stołówce szkolnej. Wielu uczniów jest ze studentami w stałym kontakcie elektronicznym.

Ogromne podziękowania należą się rodzinom Państwa Rusieckich, Durysów i Szymczaków, które bezinteresownie zgodziły się przyjąć wolontariuszy pod swój dach.

Tegoroczna wymiana w ramach projektu organizowanego przez AIESEC jest szóstą z kolei i na pewno nie ostatnią w naszej szkole. Ze względu na jej nieocenione walory jeśli chodzi o rozbudzanie motywacji do nauki języka angielskiego, czy zainteresowania dalekimi krajami i ich kulturą, wpisała się  na stałe w kalendarz szkolnych imprez.