Spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszem KPP w Łasku.

7 marca br. w ramach działań profilaktycznych  uczniowie klas  VIII uczestniczyli   w  spotkaniu przeprowadzonym przez st. sierż. Bartłomieja Kozłowskiego z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Funkcjonariusz poruszył zagadnienia  dotyczące bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także omówił zasady właściwego zachowania się w Internecie.

Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach łamania prawa, sięgania po środki uzależniające oraz stosowania agresji wobec innych. Uczniowie zostali również poinformowani, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kiedy ponosi się odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować namawiani do czynu zabronionego przez prawo.

Ważną częścią spotkania był temat cyberprzemocy i hejtu. Zostały przedstawione skutki, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Policjant uświadomił uczniom  dużą rozwagę  w zamieszczaniu wszelkich informacji i  fotografii na portalach internetowych.

Było to pouczające i interesując spotkanie, wypełnione dyskusją oraz pytaniami zadawanymi przez uczniów. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.