Podsumowanie akcji "Przerwa na czytanie"

Otrzymaliśmy podziękowanie dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły za udział w październikowym wydarzeniu ogłaszanym corocznie przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Również nasza szkoła przyczyniła się do pobicia rekordu w liczbie placówek biorących udział w tegorocznej akcji, który wyniósł 2815 instytucji w Polsce i 27 w innych państwach. Wraz z dyplomem otrzymaliśmy oficjalne podsumowanie akcji: w wydarzeniu „PRZERWA NA CZYTANIE” w październiku 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! Jest to imponujący wynik, jednak rekord z roku poprzedniego nie został pobity, zabrakło niewiele, 15 tysięcy osób. We wszystkich zaś dotychczasowych ośmiu edycjach akcji wzięło udział prawie 2 miliony osób. W przyszłym roku również spróbujemy pobić rekord. Zgromadzimy się wtedy podczas przerw międzylekcyjnych, by razem czytać na patio i na korytarzach szkolnych.