Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji Wisławy Szymborskiej.

12 grudnia br. odbył się w Bibliotece Publicznej im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji Wisławy Szymborskiej (etap międzyszkolny). Do konkursu zgłosiło się 9 szkoł podstawowych powiatu łaskiego: SP nr 1 w Łasku, SP nr 5 w Łasku, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łopatkach, Niepubliczn Szkoła Podstawowa we Wrzeszczewicach, SP nr 4 w Kolumnie, SP w Bałuczu, SP w Kwiatkowicach oraz SP w Czestkowie i SP w Chociwiu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice - Wiktoria Majzner (kl. 8b) oraz Nadia Witusik (kl. 6b).
Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Anna Sobczak – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie, Magdalena Kelnerowska – dyrektor Łaskiego Domu Kultury, Ilona Pluszyńska – kierownik Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Łasku. . Oceniano dykcję, płynność i bezbłędność czytania, a także interpretację, ekspresję oraz umiejętność wczucia się w emocje zawarte w wierszach Szymborskiej.

W wyniku burzliwych obrad wyłoniono laureatów:
I  miejsce Adrianna Werner – SP w Chociwiu
I ex aequo miejsce Wiktor Sobczak – SP w Kwiatkowicach
II miejsce Nadia Witusik – SP nr 5 w Łasku
III miejsce Magdalena Sycan – SP nr 1 w Łasku
Wyróżnienie Michał Fortecki – SP w Kolumnie

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a publiczność gorącymi brawami wyraziła swoje uznanie dla wszystkich uczestników.
Niespodzianką dla przybyłych gości był występ Wiktorii, która zaśpiewała „Nic dwa razy się nie zdarza”.

Nasza szkoła była współorganizatorem tego poetyckiego wydarzenia, zorganizowanego w ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej i ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pn. "Mistrzyni Szymborska"