Podsumowanie XI Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej

27 października odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, zorganizowany, zgodnie z tradycją, przez nauczycieli języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku. Dzięki gościnności Łaskiego Domu Kultury, który nas ugościł i zapewnił profesjonalne nagłośnienie, wydarzenie miało profesjonalny charakter.

W konkursie udział wzięli przedstawiciele dziewięciu szkół: SP Bałucz, SP Czestków, SP nr 1 Łask, SP nr 4 Łask – Kolumna, SP nr 5 Łask, SP Łopatki, SP Okup, SP Wiewiórczyn, SP Wrzeszczewice.

Uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, IV- VI i VII- VIII a SP5 reprezentowały:

kl I-III: Zuzanna Watała, Apolonia Flis, Klaudia Karpińska, Letycja Kęska - II miejsce

kl IV-VI: Małgorzata Domańska, Lena Wincek, Hanna Kozłowska - wyróżnienie

kl VII-VIII: Lidia Turkowska - II miejsce

W jury zasiedli P. Elżbieta Wojtacka – Ślęzak – wieloletnia Dyrektor Łaskiego Domu Kultury, P. Arleta Matysiak ze szkoły językowej „Anglostrefa” w Łasku oraz P. Urszula Morzyńska – Kalmuk – anglistka z łaskiego liceum. Oceniana była strona wokalna, językowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury w każdej kategorii przyznało po trzy miejsca oraz wyróżnienia.

Klasyfikacja końcowa konkursu:

Klasy I- III

1. miejsce: SP nr 4 w Łasku - Kolumnie – Natalia Magiera, Róża Stępień

2. miejsce: SP nr 5 w Łasku – Zuzanna Watała, Apolonia Flis, Klaudia Karpińska, Letycja Kęska

3. miejsce: SP w Bałuczu - Lena Begiert, Nadia Begiert, Gabriela Ciepłucha, Nadia Pisarek, Milena Szymczak, Lena Tomczyk

Klasy IV-VI

1. miejsce: SP w Czestkowie – Lena Dębkowska, Julia Borowiecka, Julia Grzegorek

2. miejsce: SP w Łopatkach – Adam Labos oraz ex aequo SP we Wrzeszczewicach – Milena Rędzikowska

3. miejsce: SP nr 1 w Łasku – Krzysztof Pięta

Klasy VII-VIII

1. miejsce: SP nr 1 w Łasku – Nadia Zakrzewska

2. miejsce: SP nr 5 w Łasku – Lidia Turkowska

3. miejsce: SP w Okupie – Oliwia Bonikowska, Krzysztof Jeliński

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i niezmiennie wzbudza mnóstwo emocji.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.