Wycieczka do instytucji kultury w Łasku

4 października uczniowie klasy 7a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do miejskich instytucji kultury, aby zapoznać się z działalnością placówek. Pierwszą odwiedzoną instytucją było Muzeum Historii Łasku. Podczas lekcji muzealnej kustosz instytucji, pan Arkadiusz Cieślak, przybliżył historię naszej małej ojczyzny oraz opowiedział, jak wyglądało dawniej życie codzienne w mieście i na wsi. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali ekspozycje muzealne, zwłaszcza tę poświęconą edukacji. Niemałą radość przysporzyła im gościnna wystawa pt.: "W świecie dawnych zabawek”. Wycieczka do muzeum stanowiła żywą lekcję edukacji regionalnej, która na długo pozostanie w pamięci zwiedzających.
Następnym punktem wycieczki był Łaski Dom Kultury. Podczas wizyty uczniowie zostali oprowadzeni po wystawie plakatów Wojciecha Fangora, jednego z najwybitniejszych polskich artystów, współtwórcy Polskiej Szkoły Plakatu.
Koordynatorka ekspozycji, pani Natalia Szwarczewska przybliżyła zebranym najważniejsze okresy życia artysty oraz opowiedziała szczegółowo o prezentowanych plakatach. Wyjątkowe dzieła Fangora wywarły duże wrażenie oraz podziw wśród uczniów i opiekunów.
Na zakończenie wyprawy do miejskich instytucji kultury uczniowie odwiedzili biblioteki Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku oraz CRE WŁ w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna Filia Łask. Panie bibliotekarki oprowadziły uczniów po placówkach, przybliżyły zasady korzystania z bibliotek i opowiedziały o najważniejszych działaniach bibliotecznych skierowanych do młodzieży.
Dziękujemy przedstawicielom odwiedzionych instytucji za niecodzienną lekcję regionalizmu.