Aktywny Dzień Dziecka klas 7b i 7d

Tegoroczny Dzień  Dziecka klasy 7b i 7d spędziły aktywnie, łącząc przyjemne z pożytecznym. Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na niecodzienny spacer w formie jednego z łaskich questów – „Historia Łasku w tablicach ujęta”. Pod czujnym okiem pani przewodnik z Informacji Turystycznej w Łasku młodzież poznała ważne miejsca dla historii Łasku tj. modrzewiowy kościół św. Ducha, miejscowe muzeum oraz kolegiatę wraz ze skarbcem, gdzie  znajduje się XVI-wieczny antyfonarz. Uczniowie uważnie czytali wskazówki ujęte w quizie i odgadywali zagadki, aby otrzymać końcowe hasło prowadzące do niespodzianki.  Rozwiązywanie questu przybliżyło również uczestnikom spaceru sylwetki osób związanych z miastem np. rodzinę Łaskich i  Światopełka Karpińskiego. Na zakończenie wycieczki uczniowie troszkę zmęczeni, ale pełni satysfakcji ze zdobytej wiedzy,  udali się na zasłużone lody.

Przygoda z łaskimi questami  była niezwykle udana i z pewnością nie będzie ostatnią!

A. Wachowska