Wieczór poezji w nowej odsłonie

Wzorem lat ubiegłych w bibliotece szkolnej zorganizowano wieczór poezji. Tematem przewodnim była jesień, stąd nazwa wieczoru „Jesień wierszem malowana”.

W przedstawieniu mógł wziąć udział każdy zainteresowany uczeń z klas I – V. Zgłosiło się ponad 90 uczniów. Chętni otrzymali wiersze i próby ich recytacji odbywały się w budynku szkoły. Prezentację wierszy zaplanowano na koniec października w szkole. Pandemia jednak pokrzyżowała plany. W uzgodnieniu z Panią Dyrektor wystąpienia młodych artystów przeniesiono do internetu i zrealizowano w programie teams.

Dzieci, które miały występować , zostały podzielone na małe zespoły uczniów. Nagrywano ich występy i z tych nagrań powstały dwie prezentacje – dwa filmy. Jeden „Wieczór poezji kl. I – II trwający 30 minut i drugi „Wieczór poezji kl. III – V” trwający 60 minut. Każda z tych prezentacji tworzyła odrębny wieczór poezji. Uczestniczyli w nich on-line (przed ekranami komputerów) wykonawcy, rodzice , dyrekcja szkoły i wychowawcy. Po prezentacjach oklaskiwano uczestników „na żywo”. Na prośbę rodziców prezentacje powtórzono w następnym tygodniu.

Za udział w wieczorze każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, który został wysłany pocztą elektroniczną.

Dyplomy przygotowała pani Agnieszka Wachowska- bibliotekarka naszej szkoły przy ulicy Danuty Siedzikówny „Inki”.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom za miło spędzone wieczory.