Pasowanie uczniów klas I

Ślubowanie to bardzo ważna uroczystość w życiu szkoły oraz każdego ucznia.
Nie mogło jej zabraknąć nawet w dobie koronawirusa W tym roku ze względu na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa oraz reżimu sanitarnego, każda klasa osobno uczestniczyła w ślubowaniu i pasowaniu na ucznia. Ograniczona została także ilość zaproszonych gości uczestniczących w uroczystości.

Wszystkie klasy pierwsze wykazały się bardzo dobrą znajomością piosenek i wierszy tematycznie związanych ze szkołą i bezpieczeństwem ruchu drogowego. Nie mogło także zabraknąć akcentów patriotycznych podkreślających przywiązanie do Ojczyzny.

Po części artystycznej Pani Dyrektor - Agata Subczyńska odczytała akt ślubowania, a następnie wraz z Panią Wicedyrektor - Aleksandrą Wudarczyk dokonały aktu pasowania na ucznia S. P. nr 5 w Łasku. Podsumowaniem uroczystości było symboliczne zawiązanie społeczności uczniowskiej przez uczniów i wychowawców każdej z klas: klasy 1a
i wychowawcy Joanny Szymczak,  klasy 1b i wychowawcy Joanny Majcherczyk oraz klasy 1c wraz z wychowawcą Urszulą Przybylska i Agatą Pierzchalską jako nauczycielem wspomagającym. Na dzieci czekały także słodkie niespodzianki przygotowane przez rodziców oraz drobne upominki przygotowane przez Radę Rodziców SP nr 5 w Łasku.

Ślubowanie mimo skromniejszej formy z pewnością pozostawi niezapomniane wspomnienia na lata.