święto n

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość, dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. W obecnych warunkach nauki zdalnej społeczność szkolna uczciła to święto poprzez wykonywanie prac plastycznych  oraz prezentacji multimedialnych, wysłuchanie prelekcji na temat niewoli Polaków i ich walki o odzyskanie niepodległości. Stało się to również przyczynkiem do rozmów na temat patriotyzmu we współczesnych czasach. Oto kilka z uczniowskich wypowiedzi:

„Moi rodzice wychowują mnie na patriotkę poprzez przekazywanie mi, w jaki sposób należy szanować Polskę  i bliźniego.”

"Wyrażam miłość do ojczyzny poprzez wywieszanie flagi narodowej w święta, biorę udział w świętach narodowych lub w akcjach patriotycznych."

"Miłość do ojczyzny należy okazywać również poprzez szacunek dla języka polskiego,bez obcego słownictwa. "

"Moją miłość do ojczyzny wyrażam, obchodząc święta narodowe, szanuję symbole narodowe, interesuję się ważnmi wydarzeniami w kraju." "W rozmowie z ludzmi innej narodowości szerzę wiedzę na temat historii i kultury polskiej." "Nie niszczę i nie zaśmiecam środowiska oraz miejsc publicznych, które są wizytówką Polski."