Konkurs czytelniczy

Od grudnia 2019 roku 30 uczniów naszej szkoły z klas drugich i trzecich zgłosiło gotowość wzięcia udziału w V  Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”.

Pierwszy etap konkursu polegał na przeczytaniu wybranych przez organizatora 10 książek i rozwiązaniu do każdej z nich testu sprawdzającego znajomość tekstu. Uzyskanie 80 punktów na 100 umożliwiało zdobycie naklejki (zwanej w konkursie sprawnością). Po zdobyciu 10 sprawności (naklejek) uczestnik kwalifikował się do eliminacji szkolno- bibliotecznych (II etap konkursu). W naszej szkole do II etapu zakwalifikowało się szesnastu uczniów. Ich następne zadanie polegało na przeczytaniu jednej wskazanej książki na podstawi której 11 maja rozwiązywali test mający na celu wyłonienie najlepszej trójki, która kwalifikowała się do ostatniego już etapu (na poziomie powiatu).

Etap powiatowy odbył się 28 maja 2020 r.  Szkołę reprezentowali: Iwo Janicki z klasy III B, Adam Polański z klasy II B oraz Wiktoria Kinasiewicz z  klasy II C. Nasi wspaniali uczniowie zdobyli odpowiednio tytuł Mistrza Powiatu, I Wicemistrza Powiatu i II Wicemistrza Powiatu.

Gratulujemy zwycięzcom.