Ważne informacje dla rodziców

Szanowni Rodzice, Opiekunowie Prawni

Sytuacja jest wyjątkowa, kryzys związany z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przynosi nam wiele wyzwań. Wszyscy znaleźliśmy się w nowej sytuacji: rodzice, uczniowie, nauczyciele.

Od 12 marca do Wielkanocy zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, placówki oświatowej.

MEN zapowiada, że w najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, które „ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania”.

Będziemy Państwa na bieżąco informować.

Aktualnie zachęcamy swoich uczniów do aktywności - na stronie szkoły http://sp5lask.szkolnastrona.pl/

Oraz  szkolnej stronie na Fb

Nauczanie zdalne będzie odbywało się głównie poprzez

Naszą szkolną stronę – zakładka - „zadania dla uczniów do wykonywania w czasie zawieszenia zajęć”

Pozostałe drogi komunikacji z wychowawcami i nauczycielami to:

• e-dziennik,

• inny, po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem

Rodzicu, Opiekunie Prawny

Zadbaj o miejsce do pracy dla swojego dziecka.

• zorganizuj przestrzeń do nauki dla swojego dziecka / dzieci

• na czas nauki zadbaj o optymalne warunki, niech Twoje dziecko nie będzie rozpraszane przez osoby, przedmioty, włączony telewizor itp.

•motywuj i wspieraj swoje dziecko, pozwól mu pracować we własnym tempie, ustalcie swój plan pracy np. czas na samodzielną pracę dziecka, ustalony czas na kontrolę zadań przez rodzica, bądź konsekwentnym i wyrozumiałym rodzicem -pamiętaj, że dzieci już mają zakaz wychodzenia z domu  # zostańwdomu

•zadania plastyczne niech będą przyjemnością, ważna jest aktywność i własne możliwości – to może być czas pozbycia się napięcia emocjonalnego i recepta na sukces osobisty

•zadbaj o samodzielną pracę dziecka

•zadbaj o systematyczną pracę dziecka

•Zadbaj o zasady bezpieczeństwa w sieci, zawsze jest dobry czas na przypominanie o netykiecie i zagrożeniach w cyberprzestrzeni

•Twoje dziecko ma prawo nie rozumieć zaistniałej sytuacji, zadbaj o jego poczucie bezpieczeństwa. Pedagog szkolny i psycholog szkolny służy wsparciem.

Dyrekcja , nauczyciele SP nr 5 w Łasku