Jak w bibliotece uczciliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości ?

W październiku  i  listopadzie w bibliotece prezentowana była wystawa pt. „Polska – nasza ojczyzna”.

à

21 listopada 2018 roku wzorem lat ubiegłych zaprosiliśmy rodziców na wieczór poezji, tym razem pt. „Strofy o ojczyźnie”. W występach wzięło udział 45 uczniów z klas I-VI   recytujących  wiersze i śpiewających piosenki o Mazurach, Wiśle , Krakowie i symbolach narodowych. Wieczór uświetniła uczennica klasy IVa Pola Filarczyk grą na skrzypcach. Ostatnim punktem programu było wspólne śpiewanie przez rodziców i dzieci pieśni patriotycznych. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

à

W listopadzie, w bibliotece były czytane na zastępstwach w kl. IV-VI fragmenty opowiadań historycznych z serii „Zdarzyło się w Polsce”, z tomu „Odzyskana Niepodległość”. 10 opowiadań z XX wieku” Grażyny Bąkiewicz , Kazimierza Szymeczko i Pawła Wakuły, celem zachęcenia dzieci do czytania tego rodzaju literatury.

Jolanta Harciarek