„ KOLEJ NA SZKOŁY” - konkurs plastyczny

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku brali udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego „Kolej na szkoły”.

Konkurs miał na celu promocję kolei jako ekologicznego środka transportu w województwie łódzkim.                                                                                                    Miło nam poinformować, iż na 127 uczestników czworo uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie i nagrody:  Kornelia Langowska z kl. IVa, Sandra Sowińska z kl. IVa, Nikodem Małecki z kl. IV b i Małgorzata Jakubczak z kl. VIIa.

Nagrodą jest: przejazd  koleją z Łasku do Łodzi, zwiedzanie Dworca Łódź Fabryczna, zwiedzanie Centrum Nauki i techniki EC1 oraz Planetarium z pokazem filmowym.

W dniu 22 maja 2018 roku laureat konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku Nikodem Małecki wraz z rodzicami i nauczycielem plastyki Anną Kaczmarkiewicz uczestniczył w konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego w Łodzi.

Podczas spotkania Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień podziękował za udział w konkursie oraz wręczył dyplomy gratulacyjne.

Anna Kaczmarkiewicz