Wystawy w klasach pierwszych

Uczniowie klas pierwszych w ramach realizowanego bloku tematycznego „Dary jesieni” wykonali szereg działań edukacyjnych, w których w sposób bezpośredni poznawali walory warzyw i owoców. Dzieci nauczyły się właściwie je rozpoznawać, poznały zasady higieny przyrządzania i spożywania posiłków, wypowiadały się na temat przygotowywania przetworów na zimę, przeliczały i porównywały liczebność zbiorów, uczestniczyły w grach i zabawach utrwalających nazwy warzyw i owoców oraz wykonały prace plastyczno – technicze. Swoje twórcze dzieła zaprezentowały podczas wystawy „Owoce i warzywa”, którą obejrzeli uczniowie naszej szkoły. Każda klasa wykonała prace inną techniką. Uczniowie klasy 1a wydzieranką, 1b tworząc przestrzenne formy z plasteliny a 1c wycinanką.

Joanna Majcherczyk

Joanna Szymczak