Gość z Afryki w kl. 4a i 4b.

W dniu 20 września 2017 r. klasy IVa i IVb uczestniczyły w nietypowej lekcji, której głównym gościem była p. Anna Mara, wolontariuszka współtworząca pierwszą Szkołę Muzyczną w Republice Środkowej Afryki. Pani Ania opowiadała uczniom o swojej pracy nauczyciela muzyki, ale też przybliżyła kulturę, zwyczaje i codzienne życie swoich czarnoskórych uczniów, w tym ukazała z jakimi problemami i troskami zmagają się na co dzień, jak różni się ich życie od naszego, i jak  w tym wszystkim potrafią cieszyć się życiem i tym co mają. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili zdjęcia, filmy i opowiadania p. Ani. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w naszej szkole programu Edukacji Globalnej. Bardzo dziękujemy za tą ciekawą lekcję przybliżającą nam życie osób mieszkających po drugiej stronie naszej kuli ziemskiej.