Owocowe bomby witaminowe w "zeróweczkach"

Nasza szkoła uczestnicząc w programie ,,Owoce w szkole” realizuje zajęcia o charakterze edukacyjnym dotyczącym zdrowego odżywiania. W październiku uczniowie oddziału 0a i 0b wzbogacili swoją wiedzę na temat znaczenia spożywania owoców dla naszego zdrowia. Uczniowie bezbłędnie wymieniali nazwy owoców i ich części. Wiele radości sprawiły dzieciom ,,smaczne zagadki” podczas których uruchomione zostały zmysły dotyku, węchu i smaku.  Dzieci miały również okazję poznać etapy powstawania koktajlu. Porządkowały obrazki zgodnie z następstwem czasowym, dostrzegając związki przyczynowo-skutkowe. Następnie wspólnie z paniami przygotowały koktajl owocowy z kefiru, bananów, gruszek i nektarynek zwracając szczególną uwagę na estetykę i higienę przygotowywania napoju. Każde dziecko po wypiciu bomby witaminowej tryskało energią, którą wykorzystało do zabaw ruchowych przy piosence ,,Owocowy blues”.  Podczas  kolejnych zajęć  uczniowie zostali zapoznani ze sposobami przetwarzania i przechowywania warzyw  i owoców na zimę. Dzieci miały  okazję zobaczyć i co ważne spróbować przyniesionych przez panie słoików pełnych witamin . Zaprezentowane zostały różnego rodzaju kompoty oraz dżemy. Dzieci próbowały przetworów, dostrzegały ich walory smakowe, określały ich smak oraz zapach. Wspólnie zastanawiały się nad ich wartością odżywczą. Były to kolejne smaczne i zdrowe zajęcia.