Klasa I b w Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Rogowie

Uczniowie klasy I b 17 czerwca wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Rogowie. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania Muzeum Kolejnictwa, gdzie jeździliśmy drezyną, następnie uczestniczyliśmy w lekcji edukacyjnej pt. „Odkrywany sekrety natury”. Podczas niezwykłej lekcji czerpiąc z własnej wiedzy i obserwacji przyrody wypełnialiśmy karty pracy. Z Panią przewodnik przeszliśmy o Muzeum Lasu i Drzewa, tam oglądaliśmy gabloty z różnymi owadami, ssakami i ptakami. Bardzo ciekawe były opowieści o nietoperzach. Po pysznym obiedzie poszliśmy na spacer do Arboretum, gdzie poznaliśmy piękne odmiany drzew, krzewów i roślin. W Alpinarium oglądaliśmy rośliny pochodzące z gór całego świata, strumyczki, skalniaki, oczka wodne i przepiękny staw z kwitnącą wyspą. Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni.