Projekt plastyczny do wiersza J. Brzechwy „Wiosenne porządki” w Ia

Uczniowie klasy Ia podczas kilku zajęć lekcyjnych wykonali projekt plastyczny do wiersza Jana Brzechwy „ Wiosenne porządki”. Klasa była podzielona na 4 grupy.

Każda grupa miała inne zadanie ale ten sam wiersz. Liderzy  kierowali  pracą oraz dbali o to, aby współpraca odbywała się w zgodzie i przyniosła oczekiwane efekty.

Wszyscy członkowie poszczególnych grup wykonywali swoje zdania  i jednocześnie byli obserwatorami poczynań kolegów.

Zadania poszczególnych grup były następujące:

Grupa I

Album postaci

Grupa II

Historyjka obrazkowa

Grupa III

Film animowany

Grupa IV

Ilustracja do wiersza

Ten kalejdoskop zadań  (od tworzenia portretów postaci po rysowanie ilustracji do wiersza) pokazał dzieciom szeroką perspektywę” patrzenia” na ten sam wiersz.

Uczniowie ze swoją wrażliwością, która jest inna od naszej, rozumieniem, które wysnuwa wnioski inne od naszych, ciekawością , która pobudza inne kwestie niż nasze, przybliżyli  się do poznania i zrozumienia wiersza a przede wszystkim  mogli obserwować jak inni dostrzegają i odbierają te same zjawiska.