Jak aktywnie i bezpiecznie spędzają czas uczniowie Ia?

Uczniowie klasy Ia w ramach projektu  „Aktywność i przedsiębiorczość” poszerzali na zajęciach swoją dotychczasową wiedzę na temat  korzyści płynących z aktywnego trybu życia. Opowiadali jak aktywnie spędzają czas po lekcjach. Zastanawiali się ile czasu przeznaczają na aktywność bierną np. przy komputerze, oglądając telewizję a ile na aktywność ruchową na świeżym powietrzu. Podczas piątkowych zajęć gościli swoją młodszą koleżankę Antosię, która skacząc na trampolinie złamała nogę. W trakcie tej wizyty wszyscy mieli okazję wykazać się pomysłowością w wymyślaniu gier i zabaw uwzględniających chwilową niepełnosprawność dziewczynki. Najwięcej radości przysporzyła wszystkim gra w kolory. Zajęcia te dostarczyły wszystkim wielu informacji na temat  „Jak należy się zachować wobec osób niepełnoprawnych” „ Jak im pomóc?” „Jak się z nimi bawić?” „Jak rozmawiać, aby nie urazić?” itd. Był to również odpowiedni moment, aby przypomnieć sobie poznane już wcześniej zasady bezpiecznych zabaw. Na koniec każdy uczeń dokonał pamiątkowego wpisu na gipsie Tosi i życzył jej szybkiego powrotu do zdrowia.