Dni otwarte na Przylesiu

W dniach 10,11,12 i 14 luty w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku odbyły się dni otwarte. Przedszkolaki wraz wychowawcami, a w piątkowe popołudnie także z rodzicami, miały okazję przyjrzeć się szkole z biska. Maluchy, zwiedzając placówkę, obejrzały pokazową lekcję wychowania fizycznego odbywającą się na pływalni, aktywnie uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych na sali sportowej. Szkoła bogata w różnorodne pomoce dydaktyczne zaprezentowała dzieciakom kreatywne metody nauki – maluchy ochoczo grały w gry logiczne, matematyczne, zaś w pracowni przyrodniczej bardzo chętnie zasiadły do mikroskopów, uczestniczyły też w doświadczeniach. Język angielski z tablicą multimedialną? To w Szkole Podstawowej na Przylesiu rozwiązanie, które bezsprzecznie pozwala w sposób ciekawy i żywy prowadzić pełne ekspresji lekcje oraz włączać uczniów w proces poznawania „żywego języka”. Dni otwarte upłynęły radośnie, był to dla przedszkolaków czas zabawy, poniekąd oswojenia się ze szkolną rzeczywistością, zaś dla rodziców okazja by zapoznać się z ofertą edukacyjną Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku.