Z wizytą w fabryce bombek

Dnia 16 stycznia 2013 roku uczniowie klasy II b i III a pojechali do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Celem wycieczki było zapoznanie z procesem produkcji bombek. Najpierw zwiedzaliśmy salę srebrzenia. Za pomocą specjalnej igły do bombek wpuszczany był azotan z glukozą następnie bombki trafiały do wytrząsarki. Kolejnym etapem było mycie w wannie, w której prosto trafiały do tunelu suszącego ozdoby. Intensywny zapach farby nie pozwolił nam długo przebywać w malarni bombek. Najciekawszym miejscem okazała się dekoratornia, w której dzieci samodzielnie projektowały i wykonywały bombki. Pamiątkowe ozdoby zabraliśmy ze sobą do domu. W przyszłym roku powiesimy je w honorowym miejscu na choince.