Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku

Książki od Fundacji ING Dzieciom trafiły do naszej biblioteki.

Dzięki Fundacji ING Dzieciom biblioteka szkolna otrzymała dwa bezpłatne egzemplarze książek biblioterapeutycznych:

„Kosmita” – książka autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel porusza temat rodziny z dzieckiem autystycznym. Historia bohaterów ma pomóc w zaakceptowaniu trudnych okoliczności i poszukiwaniu wsparcia w specjalistycznej terapii oraz pokazać, jak tolerancyjne podejście może wzbogacić nasze spojrzenie na świat. Książka powstała we współpracy z Fundacją Synapsis.  Znalazła się na Złotej liście Fundacji ABC XXI wieku „Cała Polska Czyta Dzieciom”, a także uzyskała nominację do nagrody IBBY – w kategorii „Książka Roku”.

„Lucjan, lew jakiego nie było” – książka, która pomaga dzieciom oswoić się z lękiem towarzyszącym chorobom nowotworowym. Autorką książki jest również Roksana Jędrzejewska-Wróbel, a oprawę graficzną przygotowała Joanna Jung.

Fundacja ING Dzieciom jest jedną z największych fundacji korporacyjnych w Polsce. Jej misją jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży. Dzięki pracy i zaangażowaniu ludzi związanych z Fundacją, pomoc w różnej formie otrzymało dotąd kilkanaście tysięcy dzieci. Jednym z autorskich programów społecznych jest biblioterapia, w ramach którego fundacja przekazuje bezpłatnie wydane wspólnie z ING Bankiem Śląskim książki dla dzieci.

Dziękujemy Fundacji za przekazanie edukacyjnych egzemplarzy !

                                                                                                                                                                                                                                                       A.Wachowska