Klasy Vb i Vc na wycieczce w Warszawie

30 listopada uczniowie klasy Vb i Vc wraz z opiekunkami: panią Katarzyną Białkowską, Krystyną Kozłowską oraz Justyną Plisiecką wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie imprezy było zwiedzanie gmachu parlamentu, seans w planetarium i zabawa w Centrum Nauki Kopernik.

Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Sejmu i Senatu. Uczniowie poznali podstawowe wiadomości na temat polskiego parlamentaryzmu. Z dużymi emocjami obserwowali pracę dziennikarzy telewizyjnych, którzy nagrywali wywiady z politykami.

Kolejną  dawkę wiedzy i doznań wizualnych dostarczył seans w planetarium. Uczniowie obejrzeli dwa filmy – Niebo nad Warszawą i Czarne dziury.

Wielu emocji dostarczyła dzieciom zabawa w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli  sprawdzać i testować prawie 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach, zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. I tak poprzez rozrywkę zdobyli  wiedzę z różnych dziedzin życia.

Wszystkim dzieciom ta wycieczka bardzo się podobała i już liczą na kolejną.