98-100 Łask

3. Rada Rodziców
4. Samorząd Uczniowski

Dyrektor:

Kieruje szkołą, jest jej przedstawicielem na zewnątrz, przełożonym służbom wszystkich pracowników szkoły, przewodniczącym rady pedagogicznej. Sprawuje opiekę nad dziećmi i młodzieżą uczącą się w szkole.
Zadania i kompetencje Dyrektora określone są w Statucie Szkoły.
Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łasku jest pani Agata Subczyńska.

Wicedyrektor:

Powierzanie nauczycielowi tej funkcji i odwołanie z niej dokonuje dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego oraz Rady Pedagogicznej. Wicedyrektor szkoły pełni przydzielone mu czynności w imieniu dyrektora szkoły i działa w ramach udzielonych mu uprawnień.

Zadania i kompetencje Wicedyrektora określone są w Statucie Szkoły.
Funkcję Wicedyrektora Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łasku pełnią pani Aleksandra Wudarczyk oraz pani Agnieszka Felcenloben

Rada Rodziców

Stanowi reprezentację rodziców uczniów szkoły. Radę Rodziców stanowią tzw. „trójki klasowe”, które wybierane są przez ogół rodziców uczniów wszystkich klas. Każda klasa wybiera swojego przedstawiciela do szkolnej Rady Rodziców, która ma tylu członków ile jest oddziałów w szkole.
Rada Rodziców może występować do rady pedagogicznej i dyrektora szkoły z wnioskami i opiniami dotyczącymi wszystkich spraw szkoły. Może wspierać działalność statutową szkoły gromadząc fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł.

Samorząd Uczniowski

Samorząd tworzą uczniowie szkoły. Zasady wybierania i działania organów samorządu uczniowskiego określa regulamin uchwalony przez ogół uczniów w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym. Regulamin SU respektując wspomnianą wyżej ustawę oświatową zawiera szczegółowe kompetencji i uprawnienia samorządu uczniowskiego.

Brak załączników

Wytworzono:2014-07-11 00:00przez: Admin