TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA ZE SŁODZIAKAMI W BIBLIOTECE

Wszystkie klasy I-III w naszej szkole wzięły udział w zajęciach bibliotecznych z wykorzystaniem książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” oraz maskotek przedstawiających postacie z książki. Dzieci inscenizowały czytane w kolejnych dniach w bibliotece opowiadania.

Zajęcia te odbyły się w ramach Tygodnia Głośnego Czytania ze Słodziakami w bibliotece oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który przypada na  29.09.2019 r.

W trakcie pierwszego spotkania z każdą klasą rozdane zostały dzieciom kl.I-II albumy, które zachęcały do głośnego czytania w domu i w szkole.

Wszyscy zadeklarowali, że będą codziennie głośno czytać w domu ( dowolne książki), co udokumentowane zostało podpisem rodzica a nagrodzone w szkole naklejką  Słodziaka, umieszczoną w albumie ucznia  „Czytaj codziennie”.

Akcja trwała 21 dni, podczas których codziennie, co najmniej 10 minut każde dziecko w miarę możliwości czytało samodzielnie lub/i z rodzicem fragmenty książek z literatury dziecięcej.

Nagrodą dla tych, którzy zdobyli 21 naklejek była zakładka do książki.

Celem tej akcji było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów kl.I-III oraz wyrabianie w dzieciach nawyku codziennego czytania samodzielnie lub z rodzicem.

Po przeczytaniu dzieciom wszystkich sześciu rozdziałów w klasach II-III  odbędą się konkursy czytelnicze ze znajomości treści utworu.