Turniej czytelniczy „Na leśnej polanie Słodziaków ”

Klasy pierwsze wzięły udział w turnieju czytelniczym przygotowanym przez bibliotekę szkolną.

Z każdej klasy pierwszej wybranych zostało po dwóch przedstawicieli, którzy reprezentowali klasę na turniej. Odpowiadali oni na wylosowane pytania dotyczące treści książki „Gang Słodziaków” i zdobywali za nie punkty, przyznawane przez jury. Klasy dopingowały swoich zawodników głośnymi okrzykami.

Najwięcej punktów w turnieju zdobyła klasa Ic. Klasy w nagrodę otrzymały pluszowe Słodziaki oraz książkę.

Te działania w bibliotece – turniej czytelniczy i tydzień głośnego czytania były częścią realizacji ogólnopolskiego konkursu pt. „Szkolne przygody Gangu SŁodziaków” pod patronatem sieci sklepów Biedronka.

Uczniowie pod opieką pań wychowawczyń realizowali już w klasach następne punkty konkursu np. wykonywali Magiczne drzewo Słodziaków.