Dzień pustej klasy w klasach I- III

25 września 2020 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji Dzień Pustej Klasy, która ma na celu promowanie edukacji terenowej. Tego dnia dzieci „ porzuciły naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie”. Zajęcia odbywały się w pobliskim lesie, ogrodzie różanym, na łące. Uczniowie prowadzili jesienne obserwacje przyrodnicze. Dzieci poznawały budowę i zróżnicowanie ekosystemów leśnych. Prowadziły obserwację przy użyciu m.in. lup i lornetek oraz indywidualnie wypełniały karty pracy. Prowadziły poszukiwania największego i najmniejszego obwodu drzewa, odrysowywały korę drzew. Poznawały budowę buka, rysowały z pamięci poszczególne części rośliny, wykonały "przyrodnicze obrazy".  Układały rangoli, czyli różne wzory na ziemi. Uczniowie gromadzili ciekawe okazy oraz fotografowali wybrane elementy z różnych warstw lasu. Zgromadzone materiały wykorzystają do stworzenia albumu o warstwach lasu lub prezentacji multimedialnej. Nie zabrakło zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, które sprzyjały integrowaniu się grupy.